Infoks kutsikahuvilisele

Hea kutsikahuviline, enne kutsika võtmist mõtle natuke ja veendu,kas inglise buldog sobib sinu elustiili ja perekonnaga. Kas sul on piisavalt aega koeraga tegelemiseks. Kindlasti peate varuma aega ja kannatust kutsika sotsialiseerimisele ja elementaarsele kuulekuskoolitusele.Samuti tuleb mõelda kvaliteetse koerasöögi ja veterinaari külastamisega seotud kuludele.

Koera ei tohiks võtta hetkelise emotsiooni või laste soovide pärast,see peab olema kaalutletud ja läbimõeldud otsus. Koer ei ole mänguasi teie lastele.Koer toob endaga Sinu ellu lisavastutuse.Uus omanik peab andma endale aru,et koer on elusolend ja täisväärtuslik pereliige. Inglise buldog ei ole kindlasti õuekoer. Talle on oluline emotsionaalne side pererahvaga. Iseloomult on pigem rahulik,aga samas võib olla ka väga mänguhimuline ja aktiivne,avaldab muljet oma kindlameelsusega. Liikumis-ja tegevusvajadused sõltuvad east ja konkreetsest isendist. On buldoge,kes jumaldavad pikki jalutuskäike ja buldoge,kes väga kiireid ja pikki kõndimisi ei armasta.

Buldogidel meeldib ennast soojendada päikese käes,aga sellega tuleb piiri pidada ja olla tähelepanelik kuna liigse palavusega võib varitseda päikesepiste oht. Samuti on buldogid halvad ujujad. Armasta ja austa oma uut pereliiget. Vastu saad palju tingimusteta armastust!